NghiaLo - 4 denní výlet do neturistické oblasti ve Vietnamu

Oblast NghiaLo je zatím neobjevená turisty, vyjímečně se ve městě objeví cizinec při cestě na sever. Má ale krásné okolí a je možné zde poznat prakticky celý Vietnam.  Daleko lepší, jak jezdit ve Vietnamu od města k městu. Osobně považuji toto místo za nejlepší ve Vietnamu. Návrhy nevycházejí z žáídných cestovek ale na základně vlastního zkoumání.
 
 
 
Tzn. terasovitá políčka, práce na poli s vodními buvoly, minority Dao, Thai, Hmong, horké prameny, jeskyně, obrovská pagoda, údolí, rokle, čajové plantáže, Velký vodopád.  V jeskyních nejenom, že nepotkáte turistu, ale budete muset se prodrat křovím, najít vchod a mít vlastní lampu. Stejně tak nebudete platit vstupné do horkého pramene, pokud najdete odvahu vlézt do nádrže s místními kluky. Pokud máte rádi kopce, můžete vylézt i se stanem na blízký kopec vysoký 3000 m. V NghiaLo je trh, kde se nabízejí i larvy, žáby, čápi, žáby, dikobrazi, želvy…. Domorodci Vám nebudou nabízet jejich výrobky pro turisty jako v Sapě. Nikdo vám nebude zakazovat se koupat ve vodopádu, tam nebude mimo vás vůbec nikdo.
 
 
 
Doporučuji zde zůstat několik dní. Bez průvodce, bez Vietnamce, který danou oblast velmi dobře zná, je ale velmi těžké zajímavá místa najít a sám hledat to skutečně moc to nemá smysl. Maximálně je dobrá zastávka na trhu ve městě při průjezdu městem. Ani společně s místním Vietnamcem jsme nebyli schopni najít vchod do jeskyní u NghiaLo. A to jsme se vietnamsky domluvili. Vietnamci neznají cestování, proto nevědí, kde jeskyně jsou. Nezajímají je, není tam nic k jídlu, tam se nedá nic pěstovat tak tam nikdo nebyl. Stejně tak Vietnamci z NghiaLo neznají okolní vesnice minorit, tam také nikdy nebyli. Není totiž důvod. My jsme trávii hodně času systémem pokus omyl daná místa najít. Jsem si absolutně jist, že například v Nghia Lo nikdo neví, že 4 km od města je horký pramen. 
 
 
 

V současné době paní Mai zde řeší průvodce, homestay, není jednoduché v dané oblasti najít někoho, kdo umí anglicky a je schopný cizince provést. 

 

 

 

 

Pěšky, na kole, na mopedu, skutečný Vietnam 

 

Předpokládá  cestu lehátkovým autobusem do NghiaLo. (možno zajistit i auto)  Ubytování v hotelu v NghiaLo (na mapě "1"), nebo v homestay ("2") Odtud pak je možné pokračovat na Sapu, Mu Cang Chai, YenBai nebo HaGiang.

 

V okolí s vámi cestuje průvodce, který s vámi jede na mopedu, na kole nebo pěšky a na místa dovede.  S ním máte možnost se dostat do příbytků, kde před vámi skutečně nikdo nebyl. Od účastníků to ale předpokládá větší toleranci, jak ke kvalitě ubytování, tak při cestování, je to stále spíše dobrodružný výzkum a ne  jak stálé opakování stejné cesty. Může se stát, že vám špatná cesta změní cíl. Některé cesty jsou pro mopedy náročnější. 

 

Program 4 denní pobyt,

Je vždy individuální a vychází z kondice účastníků, jejich zájmu, schopností

Každý den je plný výletů, zde je jejich základní přehled, Není ale konečný

Vše nelze realizovat za 4 dny, závisí na volbě

 

Na kole návštěva vesnice Dao na sever od NghiaLo

Na kole vesnicemi a rýžovými poli, návštěva pagody Truc Lam Thien Phu

Na kole vesnicemi a rýžovými poli, návštěva malých jeskyní, blízké řeky, lanový most

Na kole na plantáže s čajovníky 

Na mopedu na trh v Ngha Lo, návštěva hmongské vesnice

Na mopedu Suoi Giang. stoleté čajovníky, Hmongové, vesnice

Na mopedu údolím Tram Tau, rýžové terasy, Hmongové, blízké vesnice

Pěšky po okolí vesnicemi,  k horkému prameni, koupání v něm (zdarma s místními kluky v centrálním prameni, nebo za malý peníz v separátních boxech) Cesta vesnicemi, návštěva příbytků, 

Na mopedu, motorce a pěšky k vodopádům horami (Zatím známe jednoho Vietnamce co u nich byl, zná cestu, jinak nikdo

 

Další možnosti vycházejí z mapy, která je sestavena výhradně na mých vlastních cestách.

U jednotlivých značek jsou fotografie, jak jsem tato místa zachytil

 

V ceně je standardně ubytování, strava, mopedy, jízdní kola

Přibližná cena pro 4 osoby na 4 dny, 4 noci….   nevím, napište paní Mai,

 

Pokud má být součástí třeba výstup na horu – je cena vyšší, je potřeba ještě zaplati průvodce (současně může být jako nosič) na dva dny na horu

 

 

Na mapě u jednotlivých značek jsou galerie  fotografií