Diskuze o Vietnamu

Naváhejte napsat do diskuze co jste na tomto webu nenašli, ptejte se.

Prosím, jsem vám vděčný za jakoukoliv zkušenost. Prosím ne reklamní příspěvky. Pište na info@vietnamista.cz. Pomůžete ostatním cestovatelům.  Ale zamrzí, když někdo chce zkorigovat dlouhý plán cesty,  já na tom pracuji celý večer a pak dotyčný ani nepoděkuje. 

Diskuze

Datum: 19.11.2017

Vložil: Martin

Titulek: cesta na motorce

Ahoj projel jsem letos na motorce z Hagiang na sever, bylo to fascinující. Příští rok bych chtěl znovu, Prosím poradíš podobnou cestu?

Datum: 19.11.2017

Vložil: lopez

Titulek: Re: cesta na motorce

Ahoj Martine, neporadil bys trasu,ktera se ti moc libila? budeme krizovat celej sever.dik

Datum: 19.11.2017

Vložil: martin

Titulek: Re: Re: cesta na motorce

My jeli podobně jako je na tomto webu http://www.vietnamista.cz/cestopisy/nejlepsi-cesta-na-motorce/
ale měli jsme průvodce a on s námi odbočil z Yen Minh k hranicím, jeli jsme po cestičkách, horoucích peklech, to bylo na celé cestě nejlepší. Na hlavní silnici je už to hodně profláknuté. Sehnala nám ho holka Mai. Ale je to skoro jedno kam jedete. Je to tam všude super.

Datum: 20.11.2017

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: cesta na motorce

Krasová oblast je po celé délce hranice s Čínou. Jenom je méně informací o cestách. Hezké je to i mezi Lung Cu a Ban Gioc, ale výrazně náročnější, většinou nezpevněné cesty, bez domorodého doprovodu prakticky bez šance. Nebo z Nghialo-TramTau-SonLa a severem přes hory zase zpět. Cestou se zastavit a vylézt na TaXua. Kus jsem jel na kole, také velmi těžké.

Datum: 12.11.2017

Vložil: Honza

Titulek: cteni

Dobry den, doporucite prosim nejakou dobrou knihu o Vietnamu popripadne jihovychodni Asii? Uprednostnil bych neco ctiveho nez klasicke tourist guides s vyctem tipu na vylety atd. Muze byt i v anglictine. Diky.

Datum: 12.11.2017

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: cteni

Nejpodrobnější knihu o Vietnamu mám Understanding Vietnam od Neil L. Jamieson. Ale je to docela náročné čtení, navíc je to bichle. Co se týká historie, potom knížky od Milana Syrůčka.

Datum: 12.11.2017

Vložil: Veronika

Titulek: vlaky

Dobrý den pane Zdeňku, plánujeme v únoru 2018 cestu do Vietnamu, ale na oficiálních stránkách Vietnamských železnic jsou únorové termíny neaktivní. Můžou být podle Vás všechny vlaky (ze severu na jih) zablokované / obsazené?
Pokud bychom posunuli odlet na polovinu března, bude počasí dobré na cestovaní? Chtěli bychom navštívit sever (Sapa) tak ji jih (delta Mekongu). Děkuji za odpověď.

Datum: 12.11.2017

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: vlaky

Já bych využil vlak jenom na kousek klidně i zastávkový, pro poznání. Navíc cesta Hanoi Saigon, nic moc. Lepší sever, do hor, a pak přeletět na jih. Pozor na TET může být nářez. Mimo tuto dobu bez rezervace. Kde zabukovat nevím, já nic předem nebukuji, zkuste napsat té Vietnamce na mém webu.

Datum: 12.11.2017

Vložil: Pavel

Titulek: Re: vlaky

Ahoj Veroniko, zkus rezervační portál baolau.vn
Když zadáš trasu, vyjede ti spojení letecky, busem i vlakem včetně cen, zaplatíš kartou. Vyzkoušeno ;)

Datum: 12.11.2017

Vložil: josef

Titulek: severni plaze

Zdravím, v breznu si dame znovu vietnam na motorce, ale ted uz jen cely sever :) Mate nakej tip na krasnou severni plaz? predem diky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek