Diskuze o Vietnamu

Delší dotazy pište na info@vietnamista.cz.  Rád vám zdarma pomohu, Vietnam je pro mne zábava. Stačí, když "zaplatíte" slovem prosím,  případně děkuji. Zamrzí totiž, když někdo chce zkorigovat dlouhý plán cesty,  já na tom pracuji celý večer a pak dotyčný ani nepoděkuje.  Známe kouzelná slovíčka please, bitte, prosím, ale bohužel z bolševických dob převládá odporné:  Žádám vás, .. s tím se chodí na úřad, ne sem.     

Prosím, ne reklamní příspěvky

Diskuze

Datum: 03.12.2018

Vložil: Petr

Titulek: Přelety nebo loď

Dobrý den pane Zdeňku, moc si vážím Vašich neocenitelných rad. Vietnam jsem již navštívil letos v lednu-únoru a nyní se chystám znovu v únoru až do konce března. Můj dotaz na radu zní - použít ze Saigonu na Phu Quoc loď, či letadlo? V případě místního přeletu si nechci rezervovat předem let, ale koupit si letenku přímo na letišti. Existuje nějaký odkaz na lety Saigon - Phu Quoc? Či byste preferoval např.autobus a poté lodí na ostrov? Děkuji za odpověď a přeji klidný den. Petr

Datum: 03.12.2018

Vložil: Pavel

Titulek: Re: Přelety nebo loď

Ve Vietnamu dobře funguje vyhledávání spojení s možností nákupu jízdenek / letenek portál baolau.vn
Na autobus jsem používal i futabus.vn

Datum: 05.12.2018

Vložil: Vaclav

Titulek: Re: Přelety nebo loď

Zvolte letadlo ,let trvá tak hodinu , autobus do přístavu ,den a ráno lodi asi dvě ,tři hodíny, než se dostanete na hotel je odpoledne a letenky ,objednat aspoň 5 dní předem , koupit na letišti v den odletu budou třikrát dražší.

Datum: 05.12.2018

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: Přelety nebo loď

Autobus má smysl, pokud se chcete někde v deltě zastavit. Za mne každý den někde v deltě je daleko lepší než na ostrově Phu Quoc. Souhlasím, pokud přímo na ostrov, tak letět. Ale rozumím, kdo nikdy neviděl kokosové palmy nahnuté nad pláží tak to zažít chce. Ale max tři dny a pryč.

Datum: 25.11.2018

Vložil: Michal

Titulek: rybaření

Máte někdo nějakou zkušenost s rybařením ve Vietnamu? Den dva bych poseděl a hodil relax někde u vody a čuměl na splávek, klidně i moře. Budu tam během ledna... opět jedem od vršku dolů, při předešlých cestách jsem to nějak nestíhal, díky za případné doporučení.

Datum: 27.11.2018

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: rybaření

Já jsme se dohodl s chlápkem v homestay na ostrově Ly Son a Cham ve středním Vietnamu a vyjeli jsme lodí s pruty. Ale byly to jenom čudly, Vietnam není ráj na rybaření. Tam je toho ve vodě už málo, proto oni jsou více zaměřeni na havěť chobotnice, škeble, kraby, krevety . Ale pěkné ryby, tuňáci apod jsou. . Ale Norsko to není

Datum: 24.11.2018

Vložil: Vladimír

Titulek: Prosinec Jižní Vietnam

Letím v prosinci 6.- 31. do Saigonu.
Nechce se mi samotnému nepřidal by se někdo třeba jen na pár dní. Pokud ano napište.
Díky Vláďa
email cejkavl@seznam.cz

Datum: 21.11.2018

Vložil: Honza

Titulek: půjčení kola pro dítě

Zdravím,
chystám se s rodinou do Vietnamu a chci se zeptat jestli máte nějakou představu o půjčení jízdního kola pro 9-letého kluka. Konkrétně v místech jako je Hue nebo Hoi An? Předem moc díky za odpověď.

Datum: 22.11.2018

Vložil: Zdenek

Titulek: Re: půjčení kola pro dítě

Zdravím. S půjčováním kol na rozdíl od skútrů je to horší. Dospělí Vietnamci na kolech prakticky nejezdí. V turistickým místech hotely, homestay, někdy kola pro turisty mají (půjčovny samotné na kola prakticky neexistují) . S menším kolem bude pravděpodobně problém. Ale možná budete mít štěstí.

Datum: 19.11.2018

Vložil: Václav

Titulek: Laos + Kambodža

Tak na přechodu v Na meo nás pustili ,měli jsme k moto všechny dokumenty a viza jsme udělali na místě vystavili nám doklad na motorku platili jsme 300 na pivo 10$ za ochotu že jsem neměly fotografie a 25$ za víza,tak to bylo dobré ale na přechodu Laos Kambodža osoby žádný problém viza na místě vše ok ale Vietnamské moto striktně do Kambodže nesmí , musíte mít povolení od úředníka z hlavního města, což je dost nereálné ,a nebo nás jen zkoušel kolik mu dáme , otočil nás ať si jedem přes vietnam, což je dost daleko,po hodině jsme ho zkusili a na 300$ úplatek zabral, vše nabralo jiné obrátky a za 20minut jsme byli v Kambodže i s motorkami,ale byl tam Francouz a ten bojoval 7h a nechtěl zaplatit tak otočil.meli jsme domluveno kde vystoupíme že nas tam čekají,ale nikdo nečekal ,nic ohledně motorek neřešil zaplatili jsme 1$ za vstupni lékařskou a to bylo vše a byli jsme ve Vietnamu,tak nevím jak je to stim vstupem motorky do Kambodže,ale v Kambodže v areálu Angkoru nás chytli policie a platili jsme pokutu 15$ za to že nemáme jejích řidičský průkaz,a když zjistil že máme Vietnamské moto byl velký problém. 60$ do kapsy a zavřel oči a jedte. Tak nevím.vietnam je Vietnam klid a pohoda

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek