Ubytování ve Vietnamu

Hotely

Pokud preferujte pohodlí, nevadí vám vyšší cena, není problém zajistit hotel např. na http://www.agoda.com/. Ceny se budou pohybovat od 40-150 USD za dvoulůžkový pokoj. Kvalita odpovídá evropskému standardu.

Osobně preferuji ale řešení hotelů na místě, s obsazeným hotelem jsem se setkal skutečně výjimečně (V Ha Giang). Cena hotelu za dvoulůžkový pokoj se pohybuje hlavně podle lokality 8-25, výjimečně 35 USD (info 2016) .

 

Osobně při mém cestování ve Vietnamu nemám rád rezervovaný hotel předem. Je často komplikované ho najít, nevím, zda je na místě, které se mi líbí. Pokud nevím ve městě, kam mám jet, jedu do centra nebo kde je trh. Tam bývá nejvíce hotelů. Platí se výhradně Dongy. Kvalita pokulhává, povlečení je ale většinou čisté, u nejlevnějších může povlečení chybět.

Sprcha na zem, nemají sprchové kouty. U levných hotelů je problém, že je často něco rozbité, třeba kohoutek v koupelně, voda teče, kam nemá, .. Ale nesetkal jsem se se špinavými toaletami. Snídaně v hotelích nebývá, není problém snídat na ulici.

Vždy je dobré si prohlédnout více hotelů. Vidět pokoj. Často jsou bez oken, nebo je okno a proti ní ve vzdálenosti 10 cm (slovy deset !) je zeď.

 

Wifi prakticky všude, zdarma rychlost nic moc, ale normálně použitelná. Doporučuje sebou tablet,

Velmi vyjímečně se Vám může stát, že uvidíte nějakého broučka. Štěnice jsem ale nikde neviděl, zcela výjimečně švába. Téměř ve všech hotelích, zvlášť na jihu, jsou moskytiéry. Kdyby v hotelu moskytiéra nebyla a byli jste názoru, že by bylo dobrá, klidně si o ní řekněte, přinesou vám jí a pověsí.

 

Guesthouse

Jsou prakticky identické s hotely. Často i kvalitou hotely překračují. Ale Guesthouse platí menší daně, a proto se nenazývají hotel.

 

Hostely

Hostely i když se s tímto názvem můžete někde setkat, v podobě, jak je známe z Evropy ve Vietnamu neexistují

 

Capsule hotel

Oblíbené levné přespání z Japonska se rozšiřuje, už je i v Hanoji a Saigonu. (Vlastně jenom boxy na spaní) Nejsou ale ve Vietnamu běžné. Navíc protože ceny běžných hotelů josu velmi nízné, nejsou ve Vietnamu žádané.

 

Homestay

Ubytování u lidí doma, ve vesnicích. Někde je poměrně luxusní (Sapa, Ma Chau..), kde mají zvláštní prostory pro turisty. Někde ale skromné, kde spíme skutečně s místními. Hlavní rozdíl proti hotelu je, že součástí je vždy jídlo, stravování, což patří k velkým zážitkům. Tito domácí mají ale zvláštní povolení pro ubytování turistů.

Běžně není možné přijít do vesnice a kohokoliv požádat, zda je možné u nich přespat. Neumí anglicky, bojí se, nemají povolení. Většinou homestay zajišťují místní cestovky, průvodci. Většinou nebývá označené. I když homestay platíme třeba přes cestovku, tip se dává. Cena bývá 15-25 USD pro dva včetně jídla – platí se Dongy. Wifi vyjímečně, snad v nějakém luxusním homestay,