Více o mně

15.12.2017 00:00

Jmenuji se Mai.  

Žiji v Hanoji a miluji Českou republiku, kterou jsem několikrát navštívila. Česky bohužel neumím, anglicky se ale domluvím dobře.  Mám ale řadu kamarádů, kteří v Čechách žili, česky umí a s řadou přátel zde ve Vietnamu cestovali. 

Nejsem cestovní kancelář. Cestovatelům především z České a Slovenské republiky ráda pomohu, připravím cestu, zajistím průvodce, skútry, motorky, kola, auto. Případně krátké výlety, což je dobré pro indivudální cestovatele. Několik let jsem také pracovala jako průvodce v Sapě. 

Velmi si vážím pomoci Čechů v mojí vesnici kde jsem vyrostla  a  nejenom proto je mám velmi ráda.

 

Jsem ráda když mohu cestovatelům posloužit přímo a za pro vás výrazně výhodnější cenu.  Neplatíte zbytečně cestovkám. Hlavně vám mohu připravit cestu pro dva, čtyři, zcela vyjímečně šest kamarádů, jakou by jste nikdy nezažili s cestovkou nebo dokonce ani sami. 

 

Vietnam je země zcela jiné kultury jako Evropa. Jedině lokální průvodce. Vietnamec, nejlépe když zná i další jazyky menšin, vám může  přiblížit Vietnam. To se samotnému cizinci, kdyby znal Vietnam sebevíc, nikdy nemůže podařit. Nikdy nepřekročí neviditelnou barieru mezi ním a domorodcem.  Tu ale  dobrý lokální průvodce může zbourat.

 

Zajistím vyyzvednutí v Hanoi na letišti, dopravu do hotelu třídy podle vašeho přání, připravím  program, výlety, jedno dvou, třídenní, ale i třeba týdenní, měsíční. Můžete se podívat do Sapy nebo do oblastí kde je turistů méně. Podle toho, zda vás více zajímá příroda, památky, život domorodců, menšin. Organizuji jedno i vícedenní výlety do zátoky HaLong.

Hlavně organizuji výlety i do neturistických oblastí, do vesnice kde jsem se narodila, mezi minority, kde cizince ještě neviděli. Kde můžete poznat skutečný původní Vietnam. Využívám výhody znalosti prostředí a jazyka, výhody znalosti co chtějí čeští dobrodružní cestovatelé.  Organizovala jsem již i několik  expedic na studium minorit.

Poznáte Vietnam výrazně lépe něž s cestovkou, i lépe, než kdybyste byli zcela sami 

U mých rodičů přímo ve vesnici je možné přespat, máme doma i několik jízdních kol. A dělat výlety do okolí k minoritám.  

Sama miluji cestování, mám cestovatelské zkušenosti nejenom z mnoha cest po celém Vietnamu, ale i z jiných zemí. Mohou pomoci i při cestách do celé Indočíny: Laosu, Kambodže, Myanmaru,..

 

Mluvím anglicky, částečně čínsky, znám některé jazyky menšin a samozřejmě vietnamsky. Češtinu se snažím učit, ale není to jednoduché.

Mai Duong Tran Thi
37 Hong Phuc
Hanoi
Vietnam
Tel: +84 975 727 510
  
 

Piště mně anglicky na mail maiduong1988@gmail.com

 

Z mých cest

 

I look forward to meeting you.

Na českém velvyslanectví v Hanoji s panem velvyslancem Klepetkem  při předání české vlajky pro Čechy sponzorovanou školu v mém rodišti. 

 

Se současným panem velvyslancem Vitězslavem Greplem 

Pan Petr Voldán u nás doma ve vesnici u NghiaLo, když zde točil 

Postřehy odjinud, Vietnam očima Petra Voldána pro Českou televizi  

Česká televize: Karel Bělohlavý, Jaroslav Večeřa, Petr Voldán, Krunoslav Kiko Keteleš a já

A toto je výsledek  6 minut. Ale stojí za to  

 

Návštěva cestovatelů z Čech u mých rodičů u NghiaLo

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Z mého života

 Thai Binh 

Těsně před silvestrem jsem byla na svatbě mojí kamarádky v městečku Thai Binh, na poloviční cestě mezi zátokou HaLong a „vnitrozemským“ Halongem Ninh Binh. Nikdy jsem v této oblastech nebyla, žádní průvodci tuto oblast nepopisují. Ale byla jsem velice překvapena a mohu tuto oblast dobrodružnějším cestovatelům jenom doporučit, Posílám vám několik obrázků. Zdejší způsob lovu krevet jsme nikde jinde ve Vietnamu neviděla.