Nejvýhodnější, nejlevnější letenky do Vietnamu, kde hledat, ceny 

 Doprava z letiště v Hanoi a Saigonu ZDE

 

 

3 největší mezinárodní letiště ve Vietnamu 

 

Hanoi Letiště Noi Bai 40 km od Hanoje. Severní Vietnam. Vnitrostátní letiště je vzdáleno od mezinárodního asi 5 km, jezdí zdarma elektrobusy.

 

Danang Střední Vietnam

 

Saigon Ho-Chi-Minhovo město (letiště Tan Son Nhat) Jižní Vietnam. Vnitrostátní letiště je hned vedle mezinárodního, ale musí se z budovy ven.

 

Bamboo airwais od 29.3.2020 měla zajistit přímé lety, bohužel corona vše zhatila.

 

https://www.bambooairways.com/cz-en/

 

Nejzajímavější společnosti pro let do Vietnamu

 

Bamboo Airwais  – Bez mezipřistání Praha - Hanoj 

Emirates 1 nebo 2 mezipřistání (Dubaj a nebo Dubaj+Bangkok) krátký let 

Aeroflot 1 mezipřistání (Moskva)  krátký let 

Quatar Airwais 1 mezipřistání (Doha) krátký let  

Air France1 mezipřistání (Paříž) dlouhý let

Turkish airlines1 mezipřistání (Istanbul) krátký let

China Southern - 2 mezipřistání (Paris + Guangzouh) dlouhý let

Vietnam airlines - 1 mezipřistání (Frankfurt, Paříž.  Z ČR nelétají , ve spolupráci s ČSA) dlouhý let

 

Pozor na velmi levné letenky. Často dlouhé přestupy, případně přílet v noci 

 

Obvykle nejlevnější přes Čínu, ale doba přestupu je strašná. Dá se využít na návštěvu města, někdo stihne i Velkou zeď, ale je to fakt náročné. 

 

Pro hledání letenek doporučuji

LETUSKA.cz

PELIKAN.cz 

SKYSCANNER.cz

SKYPICKER

MOMONDO

KAYAK

MATRIX

GOOGLE LETY

 

Akční letenky sledujte zde

JAKNALETENKY.cz

CESTUJLEVNE.com

ZALETSI.cz

AKCNILETENKY.com

 

Vnitrostátní lety ve Vietnamu

V současné době se extrémně rozvíjí nabídka. Jak je uvedeno výše, je výhodné je zakoupit rovnou s letem z České republiky jako balík u Pelikána. Multicity

Ve Vietnamu létají tyto letecké společnosti 

Bamboo Airwais

VietJet Air 

Jetstar Pacific

Vietnam Airlines 

 

 

Pro hledání vnitrostátních letenek doporučuji

FLYVIETNAM

 

 

Pozor.  V Hanoi i Saigonu (HCMC) musíte z International Airport na Domestic Airport ven z budovy. V Saigonu (HCMC) je hned vedle, tzn. pěšky. V Hanoi jezdí autobusy a malé elektroauta asi 5 km.  Když letíte na Phu Quoc, tzn. nepotřebujete vízum a pouze přestupujete, z budovy na přestup vás normálně pustí.  

 

Pozor, zavazadla se při přestupech ve Vietnamu automaticky nedopravují na cílová letiště. Tzn. zavazadlo musíte na prvním letišti ve Vietnamu vždy vyzvednout, projít sami se zavazadlem celnicí a znovu odbavit. Pouze na nejnovějších letištích v DaNangu a NhaTrang se zavazadlo na jednom místě vyzvedne, proclí a hned obaví. Nemusíte jít se zavazdlem znovu na odbavovací místo, check in.   Tzn. dejte pozor na časy přestupů. 

 

 

Doporučuji využít hlavně pro přelet Hanoi, Saigon  (HCMC) případně střední Vietnam (Hue, DaNang) . Hustota letů je vysoká, Hanoi - Saigon několikrát denně.

 

 

Doprava z letiště v Hanoji a Saigonu Z DE

 

Pozor, co do letadla  -   powerbanky a repelenty 

Je dostatečně známé, že  do letadla nesmímevzít zbraně, nože. Ale v současné době je největší problém s bateriemi, powerbankami, apod. Musí jít do kabiny, ne do zavazadlového prostotu, který není tlakovaný a baterie by mohla expolodovat.  

 

Pozor - do příručního ani odbaveného zavazadla nesmí repelenty ve spreji

 

Zákaz.... ochromujících a zneschopňujících chemických látek, plynů a sprejů, například sprejů s dávivými plyny, pepřových sprejů, paprikových sprejů, slzného plynu, kyselinových sprejů a repelentů na odpuzování zvířat a živočichů. P.S.: zatím jsem vždy repelenty ve spreji vozil... 

 

Jak na sedadla pro dlouhý let? Správná volba sedadla pro velmi dlouhý let je důležitá. Zde je pár dobrých rad 

 

Dovoz do Vietnamu 

 

Povoleno

Cigarety: max. 400

Doutníky: max. 100

Tabák: max. 100 gramů

Tvrdý alkohol: max1,5 l

Parfémy a šperky: pouze osobní

Suvenýry do hodnoty 300 USD

Hotové peníze do 5000 USD či 15 000 000 VND

 

Výslovně zakázáno

Protistátní literatura, porno. CD, DVD, nahrávky. Mohou  vám mohou být zabaveny pro kontrolu a vráceny po několika dnech. Pokud máte dron, může vám být také zabaven. Obvykle je vrácen při odletu. Pokud odlétáte z jiného letiště, máte smůlu.

 

Dovoz do ČR z Vietnamu 

 

Ve Vietnamu vám budou nabízet spoustu zajímavých suvenýrů.

Pozor na dovoz především alkohol s hadem, mořští koníci, dikobrazí ostny, krunýře ostrorep, krunýře želv, korály, velké škeble, tygří zuby... Opravdu může být problém. Pokuta 5000 Kč, ve správním řízení výrazně více.  

 

Konkrétní zkušenost: Láhev z hadem v Praze na letišti zabavili, sdělili, že pokuta bude min 5000 Kč. Že pošlou vyrozumění.  Neposlali nic a had zmizel. Asi ho celníci ukradli a majitel se raději nehlásil. 

 

podívejte se na https://www.ochranaprirody.cz/cites/cites-pro-verejnost/suvenyry-z-dovolene/

 

v tomto zákoně jsou např. "lastury zévovitých (Tridacnidae spp.) do počtu tří exemplářů na osobu nepřesahující dohromady  celkovou hmotnost 3 kg, Kde exemplářem může být jedna neporušená lastura, nebo dvě k sobě patřící poloviny (misky) lastury. "

 

A pro případ nutnosti, kolik stojí poslání balíku poštou z Vietnamu + byrokracie s celnicí  v současné době nejlevnější cesta, ale trvá to dlouho, cca 3 měsíce

 

 

 

A pro případ nutnosti, kolik stojí poslání balíku poštou z Vietnamu + byrokracie s celnicí  v současné době nejlevnější cesta, ale trvá to dlouho, cca 3 měsíce

 

 

 

PROSBA – říjen 2021   

Web byl kompletně předělán. Pokud najdete chybu, nefungující odkaz, nejde vám rozkliknout obrázek či mapa, napište na info@vietnamista.cz. Stejně tak, pokud jste na webu něco nenašli nebo máte-li nějaké doporučení… 
Pomůžete ostatním i sobě. Děkuji vám!