Největší cestovatelská skupina na Facebooku, bez reklam, bez cestovek.
Přes 13.000 členů
 

Připojte se. Pište dotazy, pište zážitky, komentujte. 

 

Kdo nemusí sociální sitě, mailujte na info@vietnamista.cz

Napište, rád poradím s cestou do Vietnamu

Vietnam není země, kam by vyráželi dnešní zbohatlíci. Nemá Taj Mahal, Sochu svobody ani Angkor, nepyšní se tisíci buddhistických stup jako Myanmar.

A právě proto je Vietnam stále turisty neobjevenou zemí. Objevili zde pouze HaLong, Sapu a pár dalších míst. Ve Vietnamu stále ještě můžete trávit měsíce a nepotkat turistu. Zemi obývá spousta menšin, které žijí jako před stovkami let. Přitom je to země bezpečná, není bohatá, ale zase se zde nesetkáte s velikou bídou jako v Bangladéši, Kambodži nebo Myanmaru. S absolutní tragickou chudobou.

 

Web WWW.VIETNAMISTA.CZ se zásadně liší od ostatních informačních webů o Vietnamu. Protože je psán skutečným cestovatelem, který danou oblast velmi dobře zná, včetně negativních poznámek, kam nemá moc smysl jezdit.   Absolutní většinu míst jsem osobně navštívil, jsou zde použity většinou moje fotografie. To co vy skutečně můžete vidět a zažít také.

Nechci směřovat cestovatele jenom na úředně "nejkrásnější místa ve Vietnamu". Přitom v překladu to jsou "nejprofláknutější místa", kde existuje servis pro turisty.  A už vůbec se nedozvíte, do jaké míry je dané místo navštěvované turisty. Přitom ve Vietnamu jsou stovky krásných dosud "neobjevených" míst.  

 

Spousta lidí se do Vietnamu zcela zbytečně bojí jet na vlastní pěst a  jet tam s cestovkou je skutečně na hlavu. Provedou vás několika pagodami, dovezou skupinu, aby se podívala na rýžová pole, dostanete "osobní" volno na prohlídku trhu. Ne, Vietnam není na velké skupiny. Ideální jsou 2-4, totální maximum je 5-6 cestovatelů. Vietnam je o vesnících a příbytcích, využijte dobu, dokud ještě není "pofláknutý". Jako třeba Thajsko. 

 

Zážitky z Vietmamu při individuálním cestování jsou mnohonásobně větší než s cestovkou

Nejsem cestovní kancelář ani agent vietnamské vlády, abych naháněl turisty. Jsem cestovatel, který miluje Vietnam, jenž jsem procestoval mnohokrát od nejsevernějšího místa po nejjižnější, od nejzápadnějšího po nejvýchodnější. Studuji geografii Vietnamu.  Zvlášť prozkoumávám oblasti, kam cestovky nejezdí, o kterých nejsou informace. Od dětství trempuji a miluji cestování se stanem. Vedle Vietnamu jsem procestoval většinu zemí jihovýchodní Asie od Indie po Filipíny. 

 

Průběžně se na mne obrací lidé, zda bych jim nedělal průvodce. Musím je zklamat. Mám ještě „normální“ zaměstnání. A myslím si, že jediný dobrý průvodce může být jenom a jenom Vietnamec. Já sám často využívám místní Vietnamce. Jedině s nimi mohou poznat Vietnam, život na vesnicích, život v přírodě. Mám s osamocenými průvodci mimo cestovku ty nejlepší zkušenosti. Protože se mi přizpůsobí, změní porgram jak chci. A jsou samozřejmě levnější. Kdo má zájem, tomu poradím, znám ve Vietnamu hodně lidí, co se průvodcováním zabývají.

 

Zdeněk Porkert,  Moje vietnamská přezdívka je  Bốc Phét, podle podobně znějícího příjmení, znamená to něco jako kecal.

Bez obav mi napiště na info@vietnamista.cz - rád vám poradím. Ale současně připomínám, že toto je web pro zábavu, zájem, ne výdělečný podnik.

 

Na maily bez slušného oslovení a bez podpisu, pouze se strohými slovy "řekni mi, napiš mi.." neraguji. Vietnam je pro mne zábava, nejsem nikým placen ani nemám z turistů příjem.  

 

Kontakt na průvodce ve Vietnamu: Vietnamka, která především umí zařídit dobrodružnější cesty, jež se odlišují od turistického byznysu, pochází z hor, z vesnice menšin, sama cestovatelka. Dám za ní "ruku do ohně". Pomáhla mně organizovat pomoc pro školy. 

 

 

Více o mně zde  - kontakt ve Vietnamu, průvodce

 

 

Mai Duong

 

 

maiduong1988@gmail.com

Whats App , Viber +84 975 727 510

Více o mně zde 
 
 
Mai Duong
 
maiduong1988@gmail.com

 

 
 

SLEDUJTE

Facebook      Twitter

 

Články, obrázkové knížky

-    Vietnam
 
 
 

  

Sponzorujeme vietnamskou školu u NghiaLo Sponzorujeme vietnamskou školu u NghiaLo

Pomáháme

Vietnam je stále velmi chudá země a potřebuje pomoci. Ve Vietnamu mám také něco jako „svou školu“, které dlouhodobě pomáhám.  Je skutečně dojemné, jak jsou děti vděčné za každou pomoc, jak se snaží se vzdělávat. Nemají náš rozšířený evropský názor „Ať sousedovi chcípne koza“. Souseda si vezmou za vzor, pokloní se před jeho schopnostmi a snaží se mít kozu také. 

Přestože mám Vietnam velmi rád, uvědomuji si genialitu Karla Čapka:

Člověk musí jet daleko, hrozně daleko, aby se dostal co nejblíž k domovu. 

Sponzorujeme vietnamskou školu u NghiaLo
 
 
 
Pomáháme 
 
Vietnam je stále velmi chudá země a potřebuje pomoci. Ve Vietnamu mám také něco jako „svou školu“, které dlouhodobě pomáhám.  Je skutečně dojemné, jak jsou děti vděční za každou pomoc, jak se snaží se vzdělávat. Nemají náš rozšířený evropský názor, „Ať sousedovi chcípne koza“. Ale souseda si vezmou jako vzor, pokloní se před jeho schopnostmi a snaží se mít kozu také. 
 
 
 
Přestože mám Vietnam velmi rád, uvědomuji si  genialitu Karla Čapka:
 
Člověk musí jet daleko, hrozně daleko, aby se dostal co nejblíž k domovu. 

 

Aktuální přednášky    

 

novinky, aktuality

2.8.2022 Život s duchy
25.7.2022 Poupata zázvoru
18.9.2021 Bambusová krysa
 
 

info@vietnamista.cz  / veškeré kontakty