přednášky  ZDE

Zadejte zde svůj mail a při změně dostanete informaci

 

Diskuze je na Facebooku, Do Vietnamu bez cestovky Připojte se. Pište dotazy. Publikujte zkušenosti.

 

VÍZA - průběžně aktualizováno, poslední info  25.1.2023

POZOR nekupujte si letenky na cestu delší než jeden měsíc. V současné době získání turistického víza je možné pouze jako e-viza zde na jeden měsíc. Ambasádá vydává výhradně neturistická víza.  

Podmínky pro vstup (Covid) Od 27.4 je vše zrušeno. Žádná aplikace na telefonu už není nutná, žádná zdravotní  deklarace. Žádné formuláře, žádné dotazníky.

---------------------------------------------------

Postup při zajišťování víza do Vietnamu

1) e-Visa od 15.3.2022 v provozu  Objednává se na oficiálních stránkách imigračního vietnamského úřadu

 ZD E  (jednovstupové jednoměsíční)

POZOR, kdyby při zadávání eviza to na vás požadovalo více než 25 USD, podívejte se na adresu na které jste, musíte být na https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/.  Některé firmy se umí  do systému nabourat a přesměrují k sobě (Typicky Evisa Express) Respektujte instrukce ohledně velikosti zadávané fotografie. Přineslo to některým problémy. 
 
Je to jednoduché. Potřebujete pouze vaší fotografii a kopii první stránky pasu. 
 
Pokud vám KDOKOLIV, jakákoliv cestovka, nabízí zprostředkování víza nebo dokonce uvádí nižší cenu než 25 USD, je to vždy PŘÍPLATEK. Cestovka totiž také zajišťuje vízum na této stránce. Jiná neexistuje.  Systém zvacích dopisů z doby předkoronavirové neexistuje a neví se, zda bude vůbec zprovozněn. 
 
Při vyplňování žádosti ani při vstupu nepotřebujete mít zpáteční letenku.  Neboli jak pojedete z Vietnamu nikoho nezajímá. Stejně tak nepotřebujete dokládat finanční prostředky. 
 
Doba vyřízení víza
 
Elektronické vízum, instrukce ke stažení, dostanete  po podání za 4 pracovní dny, tzn. může v případně svátku, víkendu, to být i 7 dní. Přijde mail s odkazem, kde si vízum stáhnete. POZOR, někdy padá do spamu. Vytiskněte ho (!)  Pozor, chtějí ho vidět už v Praze, bez víza vás nepustí do letadla. Nechtěli pustit do letadla s vízem v telefonu. Ověřeno.
 
Nedá se na úřad v případně urgence dovolat. Je ale několik Vietnamců (např známá paní Mai Duong, https://www.facebook.com/maiduong.tran.7 nebo tel  + 84975727510, nebo viber,  kteří kontakty mají a jsou schopni získat vízum za dvě hodiny. Cena je ale velmi vysoká, okolo 150 USD. Ověřeno.  Druhá možnost je kontaktovat tuto firmu  . Zajistili vízum do dvou hodin (11.2022) ale za částku 235 USD  https://www.vietnam-visa.com/super-urgent-visa-service/ také ověřeno.
 
 
2) Na ambasádě 

Velvyslanectví Vietnamu Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5. vydává v současné době pouze neturistická víza a to i na delší dobu než jeden měsíc.

 

3) Se schvalovacím (zvacím)  dopisem. V současné době nefunkční, platilo před dobou koronavirovou, nevíme, zda tento systém bude opět zaveden.

Vízum se lepí do pasu až ve Vietnamu na letišti. Předem ale musíte mít  Approval letter, schvalovací dopis, (někdy chybně zvaný zvací dopis), který vystavuje Imigrační úřad v Hanoji a organizuí místní agentury. Ten se zajišťuje přes internet. Byl to nejvíce využívaný způsob. 

 

Počet dní:   V současné době e-Visa platí pouze 1 měsíc.

Vízum se vydává na 1 měsíc. Nikoli na počet dní. Tzn. pokud napíšete vstup např 3.11, platnost bude do 3.12. Pokud napíšete 28.2. platnost bude do 28.3.

 

Vícevstupové vízum, postup:

Protože se vícevstupové vízum nevydává, (nutné například pro výlet do Kambodže nebo Laosu), řeší se to takto:  Vyplníte žádost na dvě jednovstupová víza. Můžete na webu žádost zadat po sobě, druhou ihned po zadání prvního. Doba se může překrývat, tzn. mohou se lišit datem vstupu např. o 14 dní, tak jak plánujete návrat do Vietnamu. Web vygeneruje registrační čísla. První část bude shodná, druhá část je číslo pasu a dvojčíslí, které je rozdílné.  Dostane za 4 pracovní dny výzvu ke stažení dvou víz  Ověřeno !!! (11.2022) 

 

Až budete mít víza, je jedno kdy do Vietnamu vstoupíte a kdy ho opustíte. Musí to ale být v době platnosti víza. 

 

Ceny:

 

1 měsíc jeden vstup  25 USD

3 měsíce jeden vstup 25 USD  (90 dní)  (nyní se nevydává)

1 měsíc více vstupů 50 USD    (nyní se nevydává)

3 měsíce více vstupů (90 dní)  (nyní se nevydává)

 

Pokud někde uvidíte cenu nižšší, není to cena za vízum, ale cena za zprostředkování. Neboli cena NAVÍC!!!  Je to reklama agentury nebo cestovky !!!  Cena 25 USD je cena za vízum daná státem a je neměnná.  Vízum si zajistíte sami na výše uvedeném odkazu. 

V Hanoji, v Saigonu 

 

Žádný vstupní dotazník se již nevyplňuje  Na letišti  jdete s vytištěným vízem a pasem rovnou k pasové kontrole.  U stánku v transitu Víza se už nezastavujete.  Vízum vám zkontrolují, dají do pasu razítko a let´s go.

 

Phu Quoc

Je normální vietnamské území ale  ten, kdo přiletí pouze na ostrov (může přes  tranzitní letiště ve Vietnamu) nepotřebuje na 15 dní vísum. 

 

 

Hraniční přechody pro cizince pro E-Visa - Mapa 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROSBA – leden 2023   

Web byl kompletně předělán. Pokud najdete chybu, nefungující odkaz, nejde vám rozkliknout obrázek či mapa, napište na info@vietnamista.cz. Stejně tak, pokud jste na webu něco nenašli nebo máte-li nějaké doporučení… 
Pomůžete ostatním i sobě. Děkuji vám! 
 

 

novinky, aktuality

2.8.2022 Život s duchy
25.7.2022 Poupata zázvoru
18.9.2021 Bambusová krysa
 
 

info@vietnamista.cz  / veškeré kontakty