Zadejte zde svůj mail a při změně dostanete informaci

 

Diskuze je na Facebooku, Do Vietnamu bez cestovky Připojte se. Pište dotazy.

 

VÍZA - průběžně aktualizováno, poslední info  10.9.2022

Podmínky pro vstup (Covid)

Od 27.4 je vše zrušeno. Žádná aplikace na telefonu už není nutná, žádná zdravotní  deklarace. Antigen /PCR hlavně pro leteckou společnost

---------------------------------------------------

Postup při zajišťování víza do Vietnamu (platný od 15.3.2022)

 

1) e-Visa od 15.3.2022 v provozu  Objednává se na stránkách imigračního vietnamského úřadu

 ZDE

Postupujte podle návodu na stránkách. Vytisknětě si ho a s ním odletíte do Vietnamu, kde vám na něj na hranicích dají pouze razítko. Je to jednoduché. Potřebujete pouze vaší fotografii a kopii první stránky pasu. Velikosti max 1M. 
 
Pokud vám KDOKOLIV, jakákoliv cestovka, nabízí zprostředkování víza nebo dokonce uvádí nižší cenu než 25 USD, je to vždy PŘÍPLATEK. Cestovka totiž také zajišťuje vízum na této stránce. Jiná neexistuje.  Systém zvacích dopisů z doby předkoronavirové neexistuje a neví se, zda bude vůbec zprovozněn. 
 
Elektronické vízum které dostanete v po podání v rozmězí 1-7 dní. Ověřeno Přijde mail s odkazem, kde si ho vízum stáhnete. 
2) Na ambasádě 

Velvyslanectví Vietnamu Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5. Cena od 2000 Kč.  Všechy typy víz.  Nevýhody: Výrazně nejdražší.

 

3) Se schvalovacím (zvacím)  dopisem. V současné době nefunkční, pratilo před dobou koronavirovou, nevíme, zda tento systém bude opět zaveden.

Vízum se lepí do pasu až ve Vietnamu na letišti. Předem ale musíte mít  Approval letter, schvalovací dopis, (někdy chybně zvaný zvací dopis), který vystavuje Imigrační úřad v Hanoji a organizuí místní agentury. Ten se zajišťuje přes internet. Bylo to nejvíce využívaný způsob. Všechny typy turistických víz.

 

 

Počet dní:   ( V současné době e-Visa platí pouze 1 měsíc, déle na ambadádě)

Vízum se vydává se 1 měsíc nebo na 3 měsíce. Nikoli na počet dní (informace, že měsíc je 28 dní a 3 měsíce jsou 80 dní, je mylná). Do víza, co vám vlepí do pasu  (např. jednoměsíční vízum),  vám napíší datum následujícího měsíce minus jeden den. 

 

Ceny:

 

1 měsíc jeden vstup  25 USD

3 měsíce jeden vstup 25 USD  (90 dní) 

1 měsíc více vstupů 50 USD   

3 měsíce více vstupů (90 dní) 

 

Pokud někde uvidíte cenu nižšší, není to cena za vízum, ale cena za zprostředkování. Neboli cena NAVÍC!!!  Je to reklama agentury nebo cestovky !!!  Cena 25 USD je cena za vízum daná státem a je neměnná.  Vízum si zajistíte sami na výše uvedeném odkazu. 

V Hanoji, v Saigonu 

 

Žádný vstupní dotazník se již nevyplňuje  Na letišti  jdete s vytištěným vízem a pasem rovnou k pasové kontrole.  U stánku v transitu Víza se už nezastavujete.  Vízum vám zkontrolují, dají do pasu razítko a let´s go.

 

Šťastnou cestu

 

pro informaci, seznam hraničních přechodů pro E-Visa

 

 

 

 

 

 

 

PROSBA – srpen 2022   

Web byl kompletně předělán. Pokud najdete chybu, nefungující odkaz, nejde vám rozkliknout obrázek či mapa, napište na info@vietnamista.cz. Stejně tak, pokud jste na webu něco nenašli nebo máte-li nějaké doporučení… 
Pomůžete ostatním i sobě. Děkuji vám! 
 

 

novinky, aktuality

2.8.2022 Život s duchy
25.7.2022 Poupata zázvoru
18.9.2021 Bambusová krysa
 
 

info@vietnamista.cz  / veškeré kontakty