Pomáháme ve Vietnamu 

Vietnamista.cz organizuje pomoc v severním Vietnamu, především školám 
Můžete pomoci i vy. Pomoc neorganizuje žádná organizace, neboli NIKDO na pomoci neparticipuje, žádný placený pracovník. Veškerá pomoc je 100 % využita.  Zatím je pomoc organizována výhradně soukromě. V současné době jsou největšími přispěvovateli  vietnamista.cz, cestovatelé a několik vietnamských přátel. Na fotografii přijetí panem velvyslancem Vietnamu panem Ho Minh Thuanem v Praze.
 
Tzn. pokud máte zájem, stačí, když sdělíte částku a teprve podle vašeho rozhodnutí tyto peníze zašlete buď přimo škole nebo za ně my spolu s vámi nakoupíme pomoc. 
 
Můžete se však na pomoci podílet i sami. Tzn. vše  se nakoupí přímo za vaší přítomnosti, můžete v rámci vašeho výletu do Vietnamu školu navštívit a sami jim předat pomoc.. 
 
Je to navíc ideální příležitost, jak Vienam poznat blíže 
 
Rádi bychom zřídlil transparentní účet, nejlépe pod kontrolou např ambasády se kterým bychom mohli manipulovat. To se nám zatím nepodařilo. 
 

 

Vietnamista.cz - pomoc

2013 rýže

V roce 2013 se v některých oblastech urodilo velmi málo rýže, cena stoupla do extrémů a mnoho chudých si ji nemohlo dovolit. Proto jsme sehnali větším nožství rýže,  která se zdarma distribuovala podle sestaveného systému pro nejchudší obyvatele v oblasti severně od NghiaLo. I když je rýže...

2012 SonA škola

V minulém roce se jednalo o první pomoc, první projekt, kdy jsme přesně nevěděli, co škola potřebuje. Proto jsem v roce 2012 pomoc zopakovali, kdy jsme  pomoc již více směřovali na konkrétní děti.  Stejně jako minulý rok jsme pomáhali v  primary a secondary school.  Tetnokrát...

2011 SonA škola

První pomoc škole v horách severního Vietnamu byla cílená na obecnou školu (nejmenší děti do 11) let (primary school) a další školu se staršími dětmi  (secondary school). Školy jsou ve vesnici SonA blízko městečka NghiaLo, v oblasti Yen Bay. Vybavení škol je velmi chudé, děti dostaly především...

 

Děkujeme za pomoc
    
 
 
 

 

 

 

 

Pokud také přidáte "trošku do mlýna", nejenom že pomůžete potřebným, ale vězte, že vy z toho budete mít také obrovskou radost. A zážitek, na jaký v životě nezapomenete. 

 

U pana velvyslance Klepetka v Hanoi při předávání české vlajky pro školu

Aktuální přednášky    

 

novinky, aktuality

2.8.2022 Život s duchy
25.7.2022 Poupata zázvoru
18.9.2021 Bambusová krysa
 
 

info@vietnamista.cz  / veškeré kontakty