Přednáška Delta Mekongu

22.10.2022 16:45

Jesenické kulturní centrum, město Jesenice, okres Rakovník

 
Delta Mekongu je nejvíce fascinujícím přírodním útvarem v jižním Vietnamu. Plochu, která by se dala srovnat s Českou republikou protínají tisíce kanálů na kterých kvete život. Jakoby nebyl přesný předěl mezi životem na břehu a na vodě. Na břehu v rýžových polích se chovají ryby, krabi, krevety a další havěť a naopak na vodě se bydlí, žije, jsou zde plovoucí trhy.
 
Tři Češi a tři Vietnamci se vydali na plavbu dlohou téměř 400 km malými kanály, kde museli překonávat spoustu obtíží. Nízké mosty, nedostatečná hloubka, bahno, přílivy odlivy, proudy, kanály zarostlé vodním hyacintem (tokozelkou), protipřílivovými hrázemi i "boj o život" mezi loděmi tlačícími se do propustí s "právem silnějšího" 
 
Přednáška je o této plavbě ale součástí je i celkový popis delty, života na něm a hlavně rady a porady jak deltu navštívit aby vás nesemlel turistický byznys. 
Součástí bude i film !
 

Zdeněk Porkert. Vietnamská přezdívka je  Bốc Phét, (Kecal)

Po Vietnamu cestuji už 12 let vlakem, autem, na skútru, na motorce, po řekách, na kole, pěšky,.. Navštívil jsem nejzapadlejší místa včetně všech čtyřech nej.. nejvýchodnějšího, nejzápadnějšího nejjižnějšího a nejsevernějšího místa.  Neprůvodcuji, nejsem cestovka a to mne umožňuje cestovat kam chci já a ne kam je potřeba vodit turistu. 

 
 
 
 
 
 
 

Aktuální přednášky    

 

novinky, aktuality

2.8.2022 Život s duchy
25.7.2022 Poupata zázvoru
18.9.2021 Bambusová krysa
 
 

info@vietnamista.cz  / veškeré kontakty